Obrázek se nahrává...Zavřít

10.6. - 14.6.2024

PřesnídávkaChléb, pomazánka ajvarová, jablko, mléko (alergeny: 1a,b,7)
PolévkaZeleninová s červenou čočkou (alergeny: 0)
ObědMasové koule, rajská, těstoviny, šťáva (alergeny: 1a)
SvačinaVločkový rohlík, pomazánkové máslo, kedlubna, čaj ovocný (alergeny: 1a,d,7)
Úterý
PřesnídávkaVeka, pomazánka z krabích tyčinek, mandarinka, oříškové mléko (alergeny: 1a,4,7,8b)
PolévkaŠpenátová s krutonky (alergeny: 1a)
ObědFrancouzské brambory, kyselá okurka, šťáva (alergeny: 1a,3,7)
SvačinaBageta kukuřičná, pomazánka tofu, paprika, čaj ovocný (alergeny: 1a,6,7)
PřesnídávkaKoblížek, banán, mléko (alergeny: 1a,7)
PolévkaKuřecí s rýžovým bulgurem (alergeny: 0)
ObědHamburská kýta, houskový knedlík, šťáva (alergeny: 1a,7)
SvačinaStaročeský chléb, pomazánka s mrkví, okurka, čaj ovocný (alergeny: 1a,b,7)
Čtvrtek
PřesnídávkaToustový chléb, pomazánka tvarohová s okurkou, jablko, jahodové mléko (alergeny: 1a,7)
PolévkaKrémová celerová s hrachovými kuličkami (alergeny: 1a,7)
ObědTreska s bylinkovou omáčkou, brambory, salát coleslaw, šťáva (alergeny: 1a,4,7)
SvačinaHouska, máslo, plátkový sýr, cherry rajče, čaj ovocný (alergeny: 1a,7)
PřesnídávkaDědova houska, pomazánka s vejci, hruška, kakao (alergeny: 1a,3,7)
PolévkaZeleninová se špaldovými vločkami (alergeny: 0)
ObědKuřecí stroganoff, rýže, šťáva (alergeny: 1a,7)
SvačinaRohlík, Nutella, mandarinka, čaj ovocný (alergeny: 1a)

Jídelníček sestavily dle norem platných pro zdravé stravování předškolních dětí:
vedoucí školní jídelny Hrudková Marie a hlavní kuchařka Tichá Martina

ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

Strava je přihlášena automaticky na celý den (dopolední svačina, oběd, odpolední svačina). Pokud dítě nebude přítomno, je nutné stravu odhlásit do 7:30 hod.! V případě, že dítě odchází po obědě a nebude přítomno na odpolední svačinu, je nutné odpolední svačinu odhlásit do 7:30 hod.!

Odhlašování stravy je možné do 7:30 hod. na telefonním čísle 721 178 879 nebo 321 724 159 nebo e-mail: odhlasky@mspohadkakolin.cz. Z kapacitních důvodů není z e-mailu odhlasky@mspohadkakolin.cz odpovídáno zpět.

Při neodhlášení stravy je možné v první den nepřítomnosti dítěte, po dohodě s vedoucí školní jídelny, oběd vyzvednout a to s vlastním nádobím.

PLATBA ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO

Školné i stravné se platí se souhlasem rodičů měsíc dopředu (příkazem k inkasu, výjimečně po předešlé domluvě v hotovosti u vedoucí školní jídelny).

Školné pro školní rok 2024/2025 je stanoveno na 1 000,- Kč měsíčně.

Při nástupu do MŠ je třeba složit (převodem z účtu či v hotovosti) částku na školní akce 2 000,- Kč. Z této částky jsou postupně odčítány akce, kterých se dítě účastní (výlety, divadla apod.). Zůstatek je převáděn do dalšího školního roku a po ukončení školní docházky dítěte vrácen.

Úplata se hradí vždy od doby přijetí dítěte do mateřské školy. Úplata se v měsících červenci a srpnu přiměřeně krátí k počtu otevřených dní.

Děti, které se vzdělávají v posledním ročníku před zahájením povinné školní docházky a děti s odkladem školní docházky plnící povinné předškolní vzdělávání školné neplatí.

Školní jídelna MŠ se řídí platnými směrnicemi pro školní stravování a vyhláškou č. 107/2005 Sb., v platném znění.
Na základě jmenované vyhlášky je dítě zařazeno do příslušné věkové kategorie, od které se odvíjí cena stravy.
Děti, které dovrší v příslušném školním roce t.j. od 1.9. do 31.8. 7 let, jsou zařazeny do věkové kategorie 7 - 10 let.

Stravné od 1.9.2023.

Celodenní strava pro děti od 3 do 6ti let = 52 Kč

Celodenní strava pro děti od 7 let = 56 Kč

Děti mají po celý den zajištěný dostatek tekutin (pitný režim) - střídáme čaj, ovocné nápoje, džusové nápoje, vodu. Při jídle si děti mohou vybrat mléčný či nemléčný nápoj.

Ovoce a zelenina dle sezonní nabídky.

PRACOVNÍ DOBA VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Po 6:30 - 8:00 a 12:00 - 16:00 hod.
Út 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
St 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Čt 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Pá 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ JÍDELNY

SEZNAM ALERGENŮ: