Obrázek se nahrává...Zavřít

21.9. - 25.9.2020

Pondělí
PřesnídávkaVeka ,pomazánka zeleninová, ochucené mléko, banán (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaMrkvová s těstovinovou rýží (alergeny: lepek, celer)
ObědZeleninové rizoto s kuskusem, strouhaný sýr, steril.okurka, šťáva (alergeny: mléko)
SvačinaRohlík, pomazánka tofu bazalka a česnek, okurka, ovocný čaj (alergeny: lepek, mléko, sója)
Úterý
PřesnídávkaChléb šumava, pomazánka drožďová, kakao, hruška ( alergeny: lepek, mléko)
PolévkaZeleninový vývar s hrachovými vločkami (alergeny: lepek, celer)
ObědKuřecí maso se sýrovou omáčkou, barevné těstoviny, šťáva (alergeny: lepek, mléko)
SvačinaRohlík, mandava, paprika, ovocný čaj (alergeny: lepek, mléko)
Středa
PřesnídávkaVločkový rohlík, pomazánka chodská, ochucené mléko, nektarinka (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaCizrnová (alergeny: celer, lepek)
ObědRybí filé na kořenové zelenině, bramborová kaše, rajče, šťáva (alergeny: lepek, mléko, ryby)
SvačinaVeka, pomazánkové máslo se šunkou, mrkev, čaj ovocný (alergeny: mléko, lepek)
PřesnídávkaRýžová kaše s jogurtem, jablko, ovocný čaj (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaJarní zeleninová s bulgurem (alergeny: celer, lepek)
ObědZnojemské kostky, rýže, šťáva (alergeny:lepek)
SvačinaHouska s žitným zrnem, máslo, kedlubna, mléko (alergeny: lepek,mléko)
Pátek
PřesnídávkaChléb, pomazánka lososová pěna, okurka, bílá káva (alergeny: lepek, mléko, ryby)
PolévkaKrupicová s vejcem (alergeny: celer, lepek, vejce)
ObědČevapčiči,brambory, tatarka ze zakysanky, šťáva (alergeny: lepek, mléko)
SvačinaRohlík,Nutella, ovocný čaj (alergeny: lepek, mléko)

Jídelníček sestavily dle norem platných pro zdravé stravování předškolních dětí:
vedoucí školní jídelny Hrudková Marie a hlavní kuchařka Tichá Martina

ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

Odhlašování stravy provádějte s předstihem, nejlépe den předem do 13:00 hodin.
V případě nemoci dítěte lze stravu odhlásit i v den nepřítomnosti dítěte, a to: od 6:00 do 7:30 hodin na telefonním čísle 721 178 879 nebo 321 724 159 nebo e-mail: odhlasky@mspohadkakolin.cz.

Pokud bude odhláška provedena od 7:30 do 10:00 hod., bude si možné v první den nepřítomnosti dítěte, po dohodě s vedoucí školní jídelny, oběd vyzvednout a to s vlastním nádobím.

PLATBA ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO

Školné i stravné se platí se souhlasem rodičů měsíc dopředu (příkazem k inkasu, výjimečně po předešlé domluvě v hotovosti u vedoucí školní jídelny).

Školné pro školní rok 2020/2021 je stanoveno na 500,- Kč měsíčně.

Při nástupu do MŠ je třeba složit částku na školní akce 1000,- Kč. Z této částky jsou postupně odčítány akce, kterých se dítě účastní (výlety, divadla apod.). Zůstatek je převáděn do dalšího školního roku a po ukončení školní docházky dítěte vrácen.

Úplata se hradí vždy od doby přijetí dítěte do mateřské školy. Úplata se v měsících červenci a srpnu přiměřeně krátí.

Děti, které se vzdělávají v posledním ročníku před zahájením povinné školní docházky a děti s odkladem školní docházky plnící povinné předškolní vzdělávání školné neplatí.

Školní jídelna MŠ se řídí platnými směrnicemi pro školní stravování a vyhláškou č. 107/2005 Sb., v platném znění.
Na základě jmenované vyhlášky je dítě zařazeno do příslušné věkové kategorie, od které se odvíjí cena stravy.
Děti, které dovrší v příslušném školním roce t.j. od 1.9. do 31.8. 7 let, jsou zařazeny do věkové kategorie 7 - 10 let.

Stravné od 1.7.2020.

Celodenní strava pro děti od 3 do 6ti let = 40 Kč

Celodenní strava pro děti od 7 let = 43 Kč

Děti mají po celý den zajištěný dostatek tekutin (pitný režim) - střídáme čaj, ovocné nápoje, džusové nápoje, vodu. Při jídle si děti mohou vybrat mléčný či nemléčný nápoj.

Ovoce a zelenina dle sezonní nabídky.

PRACOVNÍ DOBA VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Po 6:30 - 8:00 a 12:00 - 16:00 hod.
Út 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
St 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Čt 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Pá 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.

SEZNAM ALERGENŮ:

VÝŽIVOVÉ NORMY: