Obrázek se nahrává...Zavřít

20.9. - 24.9.2021

Pondělí
PřesnídávkaVeka, pomazánka rybičková, bílá káva, jablko (alergeny: lepek, mléko,ryby)
PolévkaKvětáková s bramborem (alergeny: lepek, celer)
ObědDomácí sekaná s pohankou,brambory,okurkový salát, šťáva (alergeny: lepek , mléko)
SvačinaHouska,pomazánka sýrová, paprika, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)
PřesnídávkaOvesná kaše, čaj ovocný, banán (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaZeleninová s červenou čočkou (alergeny: lepek, celer)
ObědKrůtí maso na paprice s barevným kuskusem, šťáva (alergeny: lepek , mléko)
SvačinaChléb slunečnicový, pomazánka tofu, cherry rajče, mléko (alergeny: lepek, mléko, sója)
Středa
PřesnídávkaChléb, pomazánka rozhuda, jahodové mléko, hroznové víno (alergeny : lepek, mléko)
PolévkaKuřecí vývar s rýžovými hvězdičkami (alergeny: celer, lepek )
ObědRybí filé se zeleninovou krustou, bramborová kaše, rajče, šťáva (alergeny: lepek, mléko, ryby)
SvačinaRohlík, máslo, mrkev, ovocný čaj (alergeny: lepek, mléko)
Čtvrtek
PřesnídávkaVeka, pomazánka špenátová, hruška, karamelové mléko (alergeny: lepek, mléko, vejce)
PolévkaHrstková (alergeny: lepek, celer )
ObědHovězí na houbách, těstoviny, šťáva (alergeny: lepek)
SvačinaDědova houska, Mandava, kedlubna, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)
Pátek
PřesnídávkaChléb šumava, pomazánka s ajvarem, mléko, jablko (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaCelerová krémová s hrachovými kuličkami (alergeny: lepek, celer )
ObědKuřecí plátek, dušená zelenina, rýže, šťáva (alergeny: lepek)
SvačinaRohlík, jahodová pěna, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)

Jídelníček sestavily dle norem platných pro zdravé stravování předškolních dětí:
vedoucí školní jídelny Hrudková Marie a hlavní kuchařka Tichá Martina

ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

Odhlašování stravy provádějte s předstihem, nejlépe den předem do 13:00 hodin.
V případě nemoci dítěte lze stravu odhlásit i v den nepřítomnosti dítěte, a to: od 6:00 do 7:30 hodin na telefonním čísle 721 178 879 nebo 321 724 159 nebo e-mail: odhlasky@mspohadkakolin.cz.

Pokud bude odhláška provedena od 7:30 do 10:00 hod., bude si možné v první den nepřítomnosti dítěte, po dohodě s vedoucí školní jídelny, oběd vyzvednout a to s vlastním nádobím.

PLATBA ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO

Školné i stravné se platí se souhlasem rodičů měsíc dopředu (příkazem k inkasu, výjimečně po předešlé domluvě v hotovosti u vedoucí školní jídelny).

Školné pro školní rok 2021/2022 je stanoveno na 550,- Kč měsíčně.

Při nástupu do MŠ je třeba složit (převodem z účtu či v hotovosti) částku na školní akce 500,- Kč. Z této částky jsou postupně odčítány akce, kterých se dítě účastní (výlety, divadla apod.). Zůstatek je převáděn do dalšího školního roku a po ukončení školní docházky dítěte vrácen.

Úplata se hradí vždy od doby přijetí dítěte do mateřské školy. Úplata se v měsících červenci a srpnu přiměřeně krátí k počtu otevřených dní.

Děti, které se vzdělávají v posledním ročníku před zahájením povinné školní docházky a děti s odkladem školní docházky plnící povinné předškolní vzdělávání školné neplatí.

Školní jídelna MŠ se řídí platnými směrnicemi pro školní stravování a vyhláškou č. 107/2005 Sb., v platném znění.
Na základě jmenované vyhlášky je dítě zařazeno do příslušné věkové kategorie, od které se odvíjí cena stravy.
Děti, které dovrší v příslušném školním roce t.j. od 1.9. do 31.8. 7 let, jsou zařazeny do věkové kategorie 7 - 10 let.

Stravné od 1.9.2021.

Celodenní strava pro děti od 3 do 6ti let = 40 Kč

Celodenní strava pro děti od 7 let = 43 Kč

Děti mají po celý den zajištěný dostatek tekutin (pitný režim) - střídáme čaj, ovocné nápoje, džusové nápoje, vodu. Při jídle si děti mohou vybrat mléčný či nemléčný nápoj.

Ovoce a zelenina dle sezonní nabídky.

PRACOVNÍ DOBA VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Po 6:30 - 8:00 a 12:00 - 16:00 hod.
Út 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
St 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Čt 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Pá 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.

SEZNAM ALERGENŮ:

VÝŽIVOVÉ NORMY: