Obrázek se nahrává...Zavřít

25.5. - 29.5.2020

Pondělí
PřesnídávkaChléb šumava, pomazánka ajvarová, kakao, jablko (alergeny: lepek , mléko)
PolévkaVločková (alergeny: lepek, celer )
ObědZapečené brambory se zeleninou, čalamáda , šťáva ( alergeny: mléko, vejce )
SvačinaRohlík, Bio Matylda, cherry rajče, ovocný nápoj ( alergeny : lepek , mléko )
Úterý
PřesnídávkaHouska s žitným zrnem , pomazánka ředkvičková, hrušky, mléko ( alergeny: lepek, mléko)
PolévkaHovězí vývar s kapáním (alergeny : lepek, celer )
ObědKuře na paprice, rýže, šťáva (alergeny: lepek ,mléko )
SvačinaChléb, Rama, paprika, ovocný nápoj (alergeny: lepek , mléko )
Středa
PřesnídávkaVeka , pomazánka liptovská , ochucené mléko , pomeranč (alergeny: lepek ,mléko )
PolévkaHrachová s krutonky (alergeny: celer ,lepek )
ObědTěstoviny s tuňákem, čevená řepa, šťáva (alergeny: lepek, mléko, ryby )
SvačinaChléb,pomazánkové máslo se šunkou, mrkev, ovocný nápoj ( alergeny: mléko, lepek)
PřesnídávkaDomácí bublanina s višněmi, banány, mléko (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaKulajda (alergeny: celer, lepek , mléko)
ObědVepřové v kedlubnách , brambory , šťáva (alergeny: lepek )
SvačinaHouska, máslo, plátkový sýr,ovocný nápoj (alergeny: lepek, mléko)
Pátek
PřesnídávkaVeka ,lososová pěna, okurka, bílá káva (alergeny: lepek, mléko, ryby)
PolévkaZeleninová s tarhoňou (alergeny: celer, lepek)
ObědPalačinky s meruňkovým džemem, šťáva (alergeny: lepek, mléko, vejce)
SvačinaRohlík, pomazánka tofu, jablko, ovocný nápoj (alergeny: lepek, mléko, sója )

Jídelníček sestavily dle norem platných pro zdravé stravování předškolních dětí:
vedoucí školní jídelny Hrudková Marie a hlavní kuchařka Tichá Martina

Odhlašování stravy

Přihlašování a odhlašování stravy provádějte vždy den předem do 13:00 hodin. V případě nemoci dítěte lze stravu odhlásit i v den nepřítomnosti dítěte, a to: od 6:00 do 7:30 hodin na telefonním čísle 721 178 879 nebo 321 724 159 nebo e-mail: odhlasky@mspohadkakolin.cz.
Pokud bude odhláška provedena od 7:30 do 10:00 hod., bude si možné v první den nepřítomnosti dítěte, po dohodě s vedoucí školní jídelny, oběd vyzvednout a to s vlastním nádobím.
Den předem je třeba provádět i odhlašování odpoledních svačin.
Balení svačin domů není z hygienických důvodů možné. Pokud nebude odpolední svačina včas odhlášena (tzn. den předem do 13:00 hod., nebo v ten den do 7:30 hod.), bude dítěti započítána.

Pracovní doba vedoucí školní jídelny

Po 6:30 - 8:00 a 12:00 - 16:00 hod.
Út 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
St 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Čt 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Pá 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.

Placení školného a stravného

Školné i stravné se platí se souhlasem rodičů měsíc dopředu (příkazem k inkasu, výjimečně po předešlé domluvě v hotovosti u vedoucí školní jídelny).
Školné pro školní rok 2019/2020 je stanoveno na 530,- Kč měsíčně.
Při nástupu do MŠ je třeba složit vratnou zálohu 1000,- Kč, jako pojistku pro případ včasného neuhrazení školného a stravného. Vratná záloha je po ukončení školní docházky dítěte vrácena.
Při nástupu do MŠ je třeba složit částku na školní akce 1600,- Kč. Z této částky jsou postupně odčítány akce, kterých se dítě účastní (výlety, divadla apod.). Zůstatek je převáděn do dalšího školního roku a po ukončení školní docházky dítěte vrácen.

Úplata se hradí vždy od doby přijetí dítěte do mateřské školy. Úplata se v měsících červenci a srpnu přiměřeně krátí.

Děti, které se vzdělávají v posledním ročníku před zahájením povinné školní docházky a děti s odkladem školní docházky plnící povinné předškolní vzdělávání školné neplatí.

Školní jídelna MŠ se řídí platnými směrnicemi pro školní stravování a vyhláškou č. 107/2005 Sb., v platném znění.
Na základě jmenované vyhlášky je dítě zařazeno do příslušné věkové kategorie, od které se odvíjí cena stravy. Děti, které dovrší v příslušném školním roce t.j. od 1.9. do 31.8. 7 let, jsou zařazeny do věkové kategorie 7 - 10 let.
Celodenní strava pro děti od 3 do 6ti let = 34 Kč
Celodenní strava pro děti od 7 let = 36 Kč

Děti mají po celý den zajištěný dostatek tekutin (pitný režim) - střídáme čaj, ovocné nápoje, džusové nápoje, vodu. Při jídle si děti mohou vybrat mléčný či nemléčný nápoj.

Ovoce a zelenina dle sezonní nabídky.

SEZNAM ALERGENŮ:

VÝŽIVOVÉ NORMY: