Obrázek se nahrává...Zavřít

22.2. - 26.2.2021

Pondělí
PřesnídávkaChléb šumava, pomazánka tvarohová s okurkou,kakao, jablko (alergeny: lepek,mléko)
PolévkaLuštěninová se zeleninou (alergeny : lepek, celer)
ObědRybí filé na kořenové zelenině, bramborová kaše, šťáva (alergeny: lepek, mléko, ryby)
SvačinaRohlík, Rama, jahodová marmeláda, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)
Úterý
PřesnídávkaHouska, pomazánka chodská, banánové mléko, hroznové víno (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaHovězí vývar se sýrovým kapáním (alergeny: lepek, celer, mléko)
ObědMasové koule, rajská omáčka, těstoviny, kinder řez, šťáva (alergeny: lepek, vejce)
SvačinaVícezrnný chléb, pomazánka se šunkou, kedlubna, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)
Středa
PřesnídávkaChléb, pomazánka tuňáková, čaj s citrónem, banán (alergeny: lepek, mléko, ryby)
PolévkaŠpenátová s lupínky (alergeny: celer, lepek)
ObědCísařské brambory se zeleninou, čalamáda, šťáva (alergeny: lepek, vejce, mléko)
SvačinaRohlík, pomazánka tofu, cherry rajče, mléko (alergeny: lepek, mléko, sója)
Čtvrtek
PřesnídávkaDědova houska, pomazánka vaječná, jablko, bílá káva (alergeny: lepek, mléko, vejce)
PolévkaZeleninová s hrachovými vločkami (alergeny : lepek, celer)
ObědHamburská kýta, houskový knedlík, šťáva (alergeny: lepek, mléko)
SvačinaVeka, Mandava, paprika, ovocný čaj (alergeny: lepek, mléko)
PřesnídávkaMakový koláč, mandarinka, jahodové mléko (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaKvětáková s vejci (alergeny: celer, lepek, vejce)
ObědKrůtí ragů, jasmínová rýže, šťáva (alergeny: lepek)
SvačinaHouska, máslo, plátkový sýr, mrkev, ovocný čaj (alergeny: lepek, mléko)

Jídelníček sestavily dle norem platných pro zdravé stravování předškolních dětí:
vedoucí školní jídelny Hrudková Marie a hlavní kuchařka Tichá Martina

ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

Odhlašování stravy provádějte s předstihem, nejlépe den předem do 13:00 hodin.
V případě nemoci dítěte lze stravu odhlásit i v den nepřítomnosti dítěte, a to: od 6:00 do 7:30 hodin na telefonním čísle 721 178 879 nebo 321 724 159 nebo e-mail: odhlasky@mspohadkakolin.cz.

Pokud bude odhláška provedena od 7:30 do 10:00 hod., bude si možné v první den nepřítomnosti dítěte, po dohodě s vedoucí školní jídelny, oběd vyzvednout a to s vlastním nádobím.

PLATBA ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO

Školné i stravné se platí se souhlasem rodičů měsíc dopředu (příkazem k inkasu, výjimečně po předešlé domluvě v hotovosti u vedoucí školní jídelny).

Školné pro školní rok 2020/2021 je stanoveno na 500,- Kč měsíčně.

Při nástupu do MŠ je třeba složit částku na školní akce 1000,- Kč. Z této částky jsou postupně odčítány akce, kterých se dítě účastní (výlety, divadla apod.). Zůstatek je převáděn do dalšího školního roku a po ukončení školní docházky dítěte vrácen.

Úplata se hradí vždy od doby přijetí dítěte do mateřské školy. Úplata se v měsících červenci a srpnu přiměřeně krátí.

Děti, které se vzdělávají v posledním ročníku před zahájením povinné školní docházky a děti s odkladem školní docházky plnící povinné předškolní vzdělávání školné neplatí.

Školní jídelna MŠ se řídí platnými směrnicemi pro školní stravování a vyhláškou č. 107/2005 Sb., v platném znění.
Na základě jmenované vyhlášky je dítě zařazeno do příslušné věkové kategorie, od které se odvíjí cena stravy.
Děti, které dovrší v příslušném školním roce t.j. od 1.9. do 31.8. 7 let, jsou zařazeny do věkové kategorie 7 - 10 let.

Stravné od 1.7.2020.

Celodenní strava pro děti od 3 do 6ti let = 40 Kč

Celodenní strava pro děti od 7 let = 43 Kč

Děti mají po celý den zajištěný dostatek tekutin (pitný režim) - střídáme čaj, ovocné nápoje, džusové nápoje, vodu. Při jídle si děti mohou vybrat mléčný či nemléčný nápoj.

Ovoce a zelenina dle sezonní nabídky.

PRACOVNÍ DOBA VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Po 6:30 - 8:00 a 12:00 - 16:00 hod.
Út 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
St 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Čt 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Pá 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.

SEZNAM ALERGENŮ:

VÝŽIVOVÉ NORMY: