Obrázek se nahrává...Zavřít

16.9. -20.9.2019

Pondělí
PřesnídávkaChléb, pomazánka z červených fazolí, mléko, jablko (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaKvětáková ( alergeny: vejce, lepek)
ObědSekaná s pohankou, brambory, steril. okurka, šťáva (alergeny :lepek, mléko, vejce )
SvačinaVločkový rohlík, máslo, paprika, čaj se sirupem (alergeny: lepek, mléko)
Úterý
PřesnídávkaVeka, krabí pomazánka, hroznové víno, bílá káva,( alergeny: lepek, mléko, ryby)
PolévkaZeleninová s jáhlovými vločkami (alergeny: lepek,celer)
ObědSegedínský guláš, houskový knedlík, šťáva (alergeny: lepek, mléko, vejce)
SvačinaChléb , šlehaná lučina s pažitkou, okurka, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)
Středa
PřesnídávkaHouska, pomazánka ze strouhaného sýra, kakao, švestky (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaKuřecí vývar s nudlemi (alergeny: lepek, celer)
ObědČočka na kyselo, vejce, zelný salát s mrkví (alergeny: lepek, vejce)
SvačinaChléb, medové máslo, ovocný čaj (alergeny: lepek, mléko)
Čtvrtek
PřesnídávkaChléb, pomazánka tvarohová, ochucené mléko, hrušky (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaKapustová (alergeny: lepek, celer)
ObědCikánská hovězí pečeně, rýže, šťáva (alergeny: lepek)
SvačinaRohlík, pomazánkové máslo, mrkev,čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)
PřesnídávkaVeka, špenátová pomazánka, mléko, banán (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaRajčatová s těstovinou (alergeny: lepek, celer)
ObědJáhlový nákyp s meruňkami, ovocný nápoj (alergeny: lepek, mléko, vejce)
SvačinaChléb,Mandava, cherry rajče, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)

Jídelníček sestavily dle norem platných pro zdravé stravování předškolních dětí:
vedoucí školní jídelny Hrudková Marie a hlavní kuchařka Tichá Martina

Odhlašování stravy

Přihlašování a odhlašování stravy provádějte vždy den předem do 13:00 hodin. V případě nemoci dítěte lze stravu odhlásit i v den nepřítomnosti dítěte, a to: od 6:00 do 7:30 hodin na telefonním čísle 721 178 879 nebo 321 724 159 nebo e-mail: odhlasky@mspohadkakolin.cz.
Pokud bude odhláška provedena po uvedeném čase, bude stravné počítáno. První den nepřítomnosti dítěte je možno si pro oběd přijít od 11:15 do 11:25 hod., a to s vlastním nádobím.
Den předem je třeba provádět i odhlašování odpoledních svačin.
Balení svačin domů není z hygienických důvodů možné. Pokud nebude odpolední svačina včas odhlášena (tzn. den předem do 13:00 hod., nebo v ten den do 7:30 hod.), bude dítěti započítána.

Pracovní doba vedoucí školní jídelny

Po 6:30 - 8:15 a 12:00 - 16:00 hod.
Út 6:30 - 8:15 a 12:00 - 12:30 hod.
St 6:30 - 8:15 a 12:00 - 12:30 hod.
Čt 6:30 - 8:15 a 12:00 - 12:30 hod.
Pá 6:30 - 8:15 a 12:00 - 12:30 hod.

Placení školného a stravného

Školné i stravné se platí se souhlasem rodičů měsíc dopředu (příkazem k inkasu, výjimečně po předešlé domluvě v hotovosti u vedoucí školní jídelny).
Školné pro školní rok 2019/2020 je stanoveno na 530,- Kč měsíčně.
Při nástupu do MŠ je třeba složit vratnou zálohu 1000,- Kč, jako pojistku pro případ včasného neuhrazení školného a stravného. Vratná záloha je po ukončení školní docházky dítěte vrácena.
Při nástupu do MŠ je třeba složit částku na školní akce 1600,- Kč. Z této částky jsou postupně odčítány akce, kterých se dítě účastní (výlety, divadla apod.). Zůstatek je převáděn do dalšího školního roku a po ukončení školní docházky dítěte vrácen.

Úplata se hradí vždy od doby přijetí dítěte do mateřské školy. Úplata se v měsících červenci a srpnu přiměřeně krátí.

Děti, které se vzdělávají v posledním ročníku před zahájením povinné školní docházky a děti s odkladem školní docházky plnící povinné předškolní vzdělávání školné neplatí.

Školní jídelna MŠ se řídí platnými směrnicemi pro školní stravování a vyhláškou č. 107/2005 Sb., v platném znění.
Na základě jmenované vyhlášky je dítě zařazeno do příslušné věkové kategorie, od které se odvíjí cena stravy. Děti, které dovrší v příslušném školním roce t.j. od 1.9. do 31.8. 7 let, jsou zařazeny do věkové kategorie 7 - 10 let.
Celodenní strava pro děti od 3 do 6ti let = 34 Kč
Celodenní strava pro děti od 7 let = 36 Kč

Děti mají po celý den zajištěný dostatek tekutin (pitný režim) - střídáme čaj, ovocné nápoje, džusové nápoje, vodu. Při jídle si děti mohou vybrat mléčný či nemléčný nápoj.

Ovoce a zelenina dle sezonní nabídky.

SEZNAM ALERGENŮ:

VÝŽIVOVÉ NORMY: