Obrázek se nahrává...Zavřít

30.11. - 4.12.2020

Pondělí
PřesnídávkaChléb, pomazánka rybičková, bílá káva, banán ( alergeny: lepek,mléko, ryby)
PolévkaLuštěninová ( alergeny : lepek, celer)
ObědBoloňské těstoviny, strouhaný sýr, šťáva (alergeny: lepek, mléko)
SvačinaBagetka, pomazánka tofu s dýní, paprika, čaj ovocný ( alergeny: lepek, mléko, sója)
Úterý
PřesnídávkaHouska, pomazánka z červené čočky, ochucené mléko, jablko ( alergeny: lepek, mléko)
PolévkaZeleninová se špaldovými vločkami ( alergeny: lepek, celer)
ObědBramborové šišky s mákem, šťáva ( alergeny: lepek, mléko, vejce)
SvačinaVícezrnný chléb, pomazánkové máslo, cherry rajče, čaj ovocný ( alergeny: lepek, mléko)
Středa
PřesnídávkaVeka, pomazánka s Hermelínem, hroznové víno, mléko ( alergeny: lepek, mléko)
PolévkaŠpenátová s kukuřičnými lupínky ( alergeny : celer, lepek)
ObědPečené vepřové, dušená zelenina, brambory, šťáva ( alergeny: lepek, mléko)
SvačinaRohlík, Rama, jahodová marmeláda, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)
Čtvrtek
PřesnídávkaHouska, pomazánka vaječná, mandarinka, kakao (alergeny: lepek, mléko, vejce)
PolévkaKuřecí vývar s hvězdičkami (alergeny: celer, lepek)
ObědKuřecí čína, jasmínová rýže, šťáva (alergeny:lepek)
SvačinaChléb, máslo, okurka, ovocný mošt (alergeny: lepek,mléko)
PřesnídávkaDomácí perník, ochucené mléko, jablko (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaKrupicová s vejcem (alergeny: celer, vejce, lepek)
ObědLososové nugety, bramborová kaše, okurkový salát, šťáva (alergeny: lepek, vejce, mléko)
SvačinaHouska, pomazánka s bylinkami, mrkev, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)

Jídelníček sestavily dle norem platných pro zdravé stravování předškolních dětí:
vedoucí školní jídelny Hrudková Marie a hlavní kuchařka Tichá Martina

ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

Odhlašování stravy provádějte s předstihem, nejlépe den předem do 13:00 hodin.
V případě nemoci dítěte lze stravu odhlásit i v den nepřítomnosti dítěte, a to: od 6:00 do 7:30 hodin na telefonním čísle 721 178 879 nebo 321 724 159 nebo e-mail: odhlasky@mspohadkakolin.cz.

Pokud bude odhláška provedena od 7:30 do 10:00 hod., bude si možné v první den nepřítomnosti dítěte, po dohodě s vedoucí školní jídelny, oběd vyzvednout a to s vlastním nádobím.

PLATBA ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO

Školné i stravné se platí se souhlasem rodičů měsíc dopředu (příkazem k inkasu, výjimečně po předešlé domluvě v hotovosti u vedoucí školní jídelny).

Školné pro školní rok 2020/2021 je stanoveno na 500,- Kč měsíčně.

Při nástupu do MŠ je třeba složit částku na školní akce 1000,- Kč. Z této částky jsou postupně odčítány akce, kterých se dítě účastní (výlety, divadla apod.). Zůstatek je převáděn do dalšího školního roku a po ukončení školní docházky dítěte vrácen.

Úplata se hradí vždy od doby přijetí dítěte do mateřské školy. Úplata se v měsících červenci a srpnu přiměřeně krátí.

Děti, které se vzdělávají v posledním ročníku před zahájením povinné školní docházky a děti s odkladem školní docházky plnící povinné předškolní vzdělávání školné neplatí.

Školní jídelna MŠ se řídí platnými směrnicemi pro školní stravování a vyhláškou č. 107/2005 Sb., v platném znění.
Na základě jmenované vyhlášky je dítě zařazeno do příslušné věkové kategorie, od které se odvíjí cena stravy.
Děti, které dovrší v příslušném školním roce t.j. od 1.9. do 31.8. 7 let, jsou zařazeny do věkové kategorie 7 - 10 let.

Stravné od 1.7.2020.

Celodenní strava pro děti od 3 do 6ti let = 40 Kč

Celodenní strava pro děti od 7 let = 43 Kč

Děti mají po celý den zajištěný dostatek tekutin (pitný režim) - střídáme čaj, ovocné nápoje, džusové nápoje, vodu. Při jídle si děti mohou vybrat mléčný či nemléčný nápoj.

Ovoce a zelenina dle sezonní nabídky.

PRACOVNÍ DOBA VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Po 6:30 - 8:00 a 12:00 - 16:00 hod.
Út 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
St 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Čt 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Pá 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.

SEZNAM ALERGENŮ:

VÝŽIVOVÉ NORMY: