Obrázek se nahrává...Zavřít

6.12. - 10.12.2021

PřesnídávkaChléb, pomazánka ajvarová, kakao,banán (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaKvětáková s vejci (alergeny: lepek, celer, vejce)
ObědTěstoviny s tuňákem a zeleninou,červená řepa, šťáva (alergeny: lepek, ryby)
SvačinaKukuřičná bagetka, pomazánka pažitková, cherry rajče, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)
PřesnídávkaDomácí perník, jablko, mléko (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaHovězí vývar s masem a bulgurem (alergeny : lepek, celer)
ObědVepřové v paprikách, rýže, šťáva (alergeny: lepek)
SvačinaRohlík klíčkový, máslo, okurka, čaj ovocný ( alergeny: lepek, mléko)
Středa
PřesnídávkaDědova houska, pomazánka liptovská, hroznové víno, mléko (alergeny: mléko, lepek)
PolévkaŠpenátová s lupínky (alergeny: lepek, celer)
ObědPečené kuře, bramborová kaše, okurkový salát, šťáva (alergeny: lepek, mléko)
SvačinaChléb Bonvital, Rama, plátkový sýr, paprika, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)
Čtvrtek
PřesnídávkaChléb, pomazánka rybičková, mandarinka, čaj s citrónem (alergeny:lepek, mléko, ryby)
PolévkaZeleninová se špaldovým kuskusem (alergeny:lepek)
ObědŠišky s mákem, šťáva (alergeny:lepek)
SvačinaRohlík, pomazánka lučinová s mrkví, kedlubna, mléko (alergeny:lepek, mléko)
PřesnídávkaVeka, pomazánka falešný humr, mléko, jablko (alergeny: lepek, mléko)
PolévkaČočková (alergeny: lepek, celer)
ObědHovězí maso, koprová omáčka, brambory, šťáva (alergeny: lepek, mléko)
SvačinaHouska,meruňková pěna, čaj ovocný (alergeny: lepek, mléko)

Jídelníček sestavily dle norem platných pro zdravé stravování předškolních dětí:
vedoucí školní jídelny Hrudková Marie a hlavní kuchařka Tichá Martina

ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

Odhlašování stravy provádějte s předstihem, nejlépe den předem do 13:00 hodin.
V případě nemoci dítěte lze stravu odhlásit i v den nepřítomnosti dítěte, a to: od 6:00 do 7:30 hodin na telefonním čísle 721 178 879 nebo 321 724 159 nebo e-mail: odhlasky@mspohadkakolin.cz.

Pokud bude odhláška provedena od 7:30 do 10:00 hod., bude si možné v první den nepřítomnosti dítěte, po dohodě s vedoucí školní jídelny, oběd vyzvednout a to s vlastním nádobím.

PLATBA ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO

Školné i stravné se platí se souhlasem rodičů měsíc dopředu (příkazem k inkasu, výjimečně po předešlé domluvě v hotovosti u vedoucí školní jídelny).

Školné pro školní rok 2021/2022 je stanoveno na 550,- Kč měsíčně.

Při nástupu do MŠ je třeba složit (převodem z účtu či v hotovosti) částku na školní akce 500,- Kč. Z této částky jsou postupně odčítány akce, kterých se dítě účastní (výlety, divadla apod.). Zůstatek je převáděn do dalšího školního roku a po ukončení školní docházky dítěte vrácen.

Úplata se hradí vždy od doby přijetí dítěte do mateřské školy. Úplata se v měsících červenci a srpnu přiměřeně krátí k počtu otevřených dní.

Děti, které se vzdělávají v posledním ročníku před zahájením povinné školní docházky a děti s odkladem školní docházky plnící povinné předškolní vzdělávání školné neplatí.

Školní jídelna MŠ se řídí platnými směrnicemi pro školní stravování a vyhláškou č. 107/2005 Sb., v platném znění.
Na základě jmenované vyhlášky je dítě zařazeno do příslušné věkové kategorie, od které se odvíjí cena stravy.
Děti, které dovrší v příslušném školním roce t.j. od 1.9. do 31.8. 7 let, jsou zařazeny do věkové kategorie 7 - 10 let.

Stravné od 1.9.2021.

Celodenní strava pro děti od 3 do 6ti let = 40 Kč

Celodenní strava pro děti od 7 let = 43 Kč

Děti mají po celý den zajištěný dostatek tekutin (pitný režim) - střídáme čaj, ovocné nápoje, džusové nápoje, vodu. Při jídle si děti mohou vybrat mléčný či nemléčný nápoj.

Ovoce a zelenina dle sezonní nabídky.

PRACOVNÍ DOBA VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Po 6:30 - 8:00 a 12:00 - 16:00 hod.
Út 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
St 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Čt 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Pá 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.

SEZNAM ALERGENŮ:

VÝŽIVOVÉ NORMY: