Obrázek se nahrává...Zavřít

 

Aktuality1. září 2021 - PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN školního roku 2021/2022


První školní den již klepe na vrátka naší školky. 1. září 2021 s velkou radostí u nás uvítáme rodiče a děti. Vzhledem k dodržení pravidel pro nošení ochrany dýchacích cest, poprosíme rodiče a doprovod, vyjma dětí, aby si ve společných prostorách MŠ, zakrývali dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd. Po vstupu do školy si příchozí osoby vydesinfikují ruce. Věříme, že i pod rouškami se jistě rozzáří vaše úsměvy při pohledu na děti.

Jménem všech zaměstnanců MŠ bych ráda do nového školního roku 2021/2022 popřála dětem, rodičům a všem kolegům hodně zdraví, úspěchů, trpělivosti a spokojenosti. Dětem hodně kamarádů a spoustu společných příjemných zážitků.

Úspěšné vykročení do nového školního roku.

Ředitelka MŠ

MŠMT INFORMUJE - REŽIM NÁVRATU ZE ZAHRANIČÍ


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že dne 8. 7. 2021 bylo vydáno ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení překročení státní hranice České republiky, s účinností od 9. 7. 2021.

Toto ochranné opatření upravuje pravidla pro návrat zaměstnanců nebo také dětí, žáků a studentů ze zahraničí. Níže uvádíme přehled nejrelevantnějších pravidel týkajících se přímo škol a školských zařízení s důrazem také na mateřské školy. ZDE

Ochranné opatření obsahuje i další obecné povinnosti všech osob, které se navrací ze zahraničí.

Abychom se po čase dovolených všichni ve zdraví sešli v MŠ, prosíme Vás o dodržování stanovených pravidel, děkujeme.

ŠKOLNÉ PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022


Školné za školku pro školní rok 2021/2022 (od 1.9.2021) 550,- Kč:
PSALO SE O NÁS


7.9.2021 Notebooky a dataprojektory od Toyoty do mateřských škol
https://www.mukolin.cz/cz/o-meste/066519-notebooky-a-dataprojektory-od-toyoty-do-materskych-skol.html

29.4.2021 Kolínský deník – Děti potěšily seniory písničkami i dárky

28.4.2021 Dojemné setkání generací: děti ze školky potěšily seniory dárkem i písničkou
https://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/dojemne-setkani-generaci-deti-ze-skolky-potesily-seniory-darkem-i-pisnickou-2021.html

duben 2021 Zpravodaj města Kolína – Školy se otevřely prvním dětem

1.4.2021 Náš region Nymbursko-Kolínsko – V mateřské škole Chelčického pekli pro zdravotníky

19.3.2021 V kolínské Mateřské škole Chelčického se peklo „ve velkém“
https://www.mukolin.cz/cz/o-meste/066168-v-kolinske-materske-skole-chelcickeho-se-peklo-ve-velkem.html

17.3.2021 V Pohádce naordinovali zdravotníkům na pošramocené nervy koláče
https://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-zamestnankyne-materske-skoly-ordinuji-zdravotnikum-cukr-na-nervy-2021.html

ZAPOJENÍ DO PROJEKTU: Komplexní diagnostická baterie pro posuzování jazykových a fonologických schopností v předškolním a raném školním věku.


Vážení rodiče,

naše mateřská škola se ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy, Psychologickým ústavem Akademie věd ČR a Asociací klinických logopedů, zapojila do projektu financovaného Technologickou agenturou ČR (TAČR) „Komplexní diagnostická baterie pro posuzování jazykových a fonologických schopností v předškolním a raném školním věku“.


V průběhu setkání s proškoleným výzkumným asistentem plní děti hravou formou (například ukazování na obrázky, povídání s maňáskem apod.) úkoly zaměřené na posouzení jejich jazykových schopností.

Tento projekt poskytne jedinečné údaje o vývoji jazykových a fonologických schopností. Jeho cílem je vytvoření podrobného manuálu a vývojových norem. Konkrétně jde o navržení, sestavení a ověření souboru diagnostických nástrojů pro posuzování úrovně vývoje jazykových (tj. fonologických, lexikálních a gramatických) schopností u dětí ve věku 3–8 let.VÁŽÍME SI SENIORŮ


Naše MŠ POHÁDKA Kolín V. navázala v loňském roce spolupráci se SeneCura seniorcentrem Kolín. Na Vánoce děti potěšily obyvatele domova drobnými dárky a přáníčky. Plánovanou návštěvu dětí v domově nám momentální situace neumožňuje, i přesto děti pro seniory připravily překvapení v podobě přání a výrobků např. srdíčka, květiny a berušky.27.4.2021 děti seniorům zazpívaly pod balkonem a předaly dárečky.
Věříme, že dárečky seniory potěší, stejně jako nás těší rozkvétající jaro.BEZPEČNÝ A ČISTÝ PROSTOR V MŠU vstupu do MŠ je umístěn bezdotykový stojan na dezinfekci rukou. Naše MŠ zakoupila k čistění vzduchu ozónové generátory. Snažíme se pro Vaše děti a naše zaměstnance zajistit bezpečné prostředí zbavené virů, bakterií a dalších mikroorganizmů.

Společně to zvládneme.


NAŠE ŠKOLKA SE ZAPOJILA DO PROJEKTU: I POUŽITÝ OLEJ MÁ DALŠÍ VYUŽITÍ.
Pomozte nám získat finanční prostředky na zvelebení naší MŠJAKÝM ZPŮSOBEM? Sběrem použitého rostlinného oleje po usmažení obědu či večeře.


DO ČEHO DÁT OLEJ? Do jakéhokoli uzavíratelné obalu, který vezmete do MŠ.

KAM S NÍM? U hlavního vchodu do MŠ je umístěna označená popelnice.

Víte, že olej zanáší odpady. Přinesením oleje pomůžete nejen přírodě ale i naší škole. Ta za každý litr dostane peníze, za které může do školy pořídit nové vybavení. Navíc naše MŠ může vyhrát volné vstupy do dětského parku Louisiana Ranch pro celou školu.