Obrázek se nahrává...Zavřít

22.4. - 26.4.2024

PřesnídávkaChléb, pomazánka tuňáková, hruška, bílá káva (alergeny: 1a,b,4,7)
PolévkaJarní s rýžovým bulgurem (alergeny: 0)
ObědBoloňské těstoviny s červenou čočkou a strouhaným sýrem, šťáva (alergeny: 1a,7)
SvačinaKukuřičná bageta, Rama, cherry rajče, čaj ovocný (alergeny: 1a,7)
Úterý
PřesnídávkaToustový chléb, pomazánka avokádová, jablko, mléko (alergeny: 1a,b,7)
PolévkaGulášová (alergeny: 1a)
ObědFrancouzské brambory, kyselá okurka, šťáva (alergeny: 3,7)
SvačinaHouska, pomazánka tofu, kedlubna, čaj ovocný (alergeny: 1a,6,7)
Středa
PřesnídávkaVeka, pomazánka falešný humr, mandarinka, jahodové mléko (alergeny: 1a,3,9,7)
PolévkaZeleninový vývar s krupicovými noky (alergeny: 1a,3,7)
ObědDukátové buchtičky s vanilkovým krémem, šťáva (alergeny: 1a,7)
SvačinaChléb Bonvital, pomazánka s mrkví, červená paprika, čaj ovocný (alergeny: 1a,b,7)
PřesnídávkaTvarohová Matylda, loupák, banán, čaj ovocný (alergeny: 1a,7)
PolévkaSelská se špeclemi (alergeny: 1a,7)
ObědČevapčiči, brambory, tatarka ze zakysanky, šťáva (alergeny: 1a,3,7)
SvačinaRohlík, pomazánka se šunkou, okurka, mléko (alergeny: 1a,7)
PřesnídávkaDědova houska, pomazánka s vejci, jablko, kakao (alergeny: 1a,b,3,7)
PolévkaČočková (alergeny: 1a)
ObědMakedonský krůtí tokáň, rýže, šťáva (alergeny: 1a)
SvačinaVeka, sýrová pěna, cherry rajče, čaj ovocný (alergeny: 1a,7)

Jídelníček sestavily dle norem platných pro zdravé stravování předškolních dětí:
vedoucí školní jídelny Hrudková Marie a hlavní kuchařka Tichá Martina

ODHLAŠOVÁNÍ STRAVY

Strava je přihlášena automaticky na celý den (dopolední svačina, oběd, odpolední svačina). Pokud dítě nebude přítomno, je nutné stravu odhlásit! V případě, že dítě nebude přítomno na odpolední svačinu (odchází po obědě), je nutné svačinu odhlásit!

Odhlašování stravy provádějte s předstihem, nejlépe den předem do 13:00 hodin.
V případě nemoci dítěte lze stravu odhlásit i v den nepřítomnosti dítěte, a to: od 6:00 do 7:30 hodin na telefonním čísle 721 178 879 nebo 321 724 159 nebo e-mail: odhlasky@mspohadkakolin.cz. Z kapacitních důvodů není z e-mailu odhlasky@mspohadkakolin.cz odpovídáno zpět.

Pokud bude odhláška provedena od 7:30 do 10:00 hod., bude si možné v první den nepřítomnosti dítěte, po dohodě s vedoucí školní jídelny, oběd vyzvednout a to s vlastním nádobím.

PLATBA ŠKOLNÉHO A STRAVNÉHO

Školné i stravné se platí se souhlasem rodičů měsíc dopředu (příkazem k inkasu, výjimečně po předešlé domluvě v hotovosti u vedoucí školní jídelny).

Školné pro školní rok 2023/2024 je stanoveno na 600,- Kč měsíčně.

Při nástupu do MŠ je třeba složit (převodem z účtu či v hotovosti) částku na školní akce 1 000,- Kč. Z této částky jsou postupně odčítány akce, kterých se dítě účastní (výlety, divadla apod.). Zůstatek je převáděn do dalšího školního roku a po ukončení školní docházky dítěte vrácen.

Úplata se hradí vždy od doby přijetí dítěte do mateřské školy. Úplata se v měsících červenci a srpnu přiměřeně krátí k počtu otevřených dní.

Děti, které se vzdělávají v posledním ročníku před zahájením povinné školní docházky a děti s odkladem školní docházky plnící povinné předškolní vzdělávání školné neplatí.

Školní jídelna MŠ se řídí platnými směrnicemi pro školní stravování a vyhláškou č. 107/2005 Sb., v platném znění.
Na základě jmenované vyhlášky je dítě zařazeno do příslušné věkové kategorie, od které se odvíjí cena stravy.
Děti, které dovrší v příslušném školním roce t.j. od 1.9. do 31.8. 7 let, jsou zařazeny do věkové kategorie 7 - 10 let.

Stravné od 1.9.2023.

Celodenní strava pro děti od 3 do 6ti let = 52 Kč

Celodenní strava pro děti od 7 let = 56 Kč

Děti mají po celý den zajištěný dostatek tekutin (pitný režim) - střídáme čaj, ovocné nápoje, džusové nápoje, vodu. Při jídle si děti mohou vybrat mléčný či nemléčný nápoj.

Ovoce a zelenina dle sezonní nabídky.

PRACOVNÍ DOBA VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Po 6:30 - 8:00 a 12:00 - 16:00 hod.
Út 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
St 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Čt 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.
Pá 6:30 - 8:00 a 12:00 - 13:00 hod.

VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ JÍDELNY

SEZNAM ALERGENŮ: